Wygrana w pierwszym sparingu

1 miesiąc temu | 13.07.2024, 22:33

W sobotę, 13 lipca, unici rozpoczęli cykl meczów sparingowych w ramach przygotowań do sezonu 2024/2025. Pierwszym rywalem naszej drużyny był Jeziorak Iława.

W spotkaniu z Jeziorakiem trener Jakub Gościński mógł sprawdzić dyspozycję zawodników testowanych. To właśnie jeden z nich w 12. minucie otworzył wynik pojedynku pięknym uderzeniem zza szesnastki. Goście wyrównali w 30. minucie po bramce z rzutu wolnego. Niespełna dziesięć minut później wąbrzeźnianie ponownie objęli prowadzenie. Rzut karny dla naszej drużyny skutecznie wyegzekwował kolejny z graczy testowanych.

Po przerwie Unia w większym stopniu przejęła inicjatywę na boisku, czego efektem były bramki Arona Maciejewskiego oraz Mikołaja Wojdaka. W tej części gry szansę na pokazanie swoich umiejętności dostali także zawodnicy grający na co dzień w drużynie juniorów.

Kolejny mecz sparingowy unici rozegrają 20 lipca w Inowrocławiu z miejscową Cuiavią.

Unia Wąbrzeźno - Jeziorak Iława 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 zawodnik testowany I (12'), 1:1 A. Szantyr (30'), 2:1 zawodnik testowany II     (39'-karny), 3:1 A. Maciejewski (66'), 4:1 M. Wojdak (76').