Wygrana w Izbicy Kujawskiej!

Unici odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie IV ligi! Po dramatycznym spotkaniu niebiesko-biali pokonali na wyjeździe Kujawiankę Izbica Kujawska.

Początek meczu był wyrównany, jednak to gospodarze byli aktywniejsi w ofensywie. W 17. minucie Kujawianka objęła prowadzenia po trafieniu z rzutu karnego Macina Bykowskiego. Po stracie bramki wąbrzeźnianie zaczęli atakować śmielej, co wprowadziło dużą nerwowość w szeregach graczy z Izbicy Kujawskiej. Od 30. minuty unici grali w przewadze po czerwonej (drugiej żółtej) kartce dla defensora Kujawianki. Niestety boisko musiał również opuść kontuzjowany Chimezie Ohaga. W 39. minucie strzałem zza pola karnego bramkę wyrównującą zdobył Aron Maciejewski.
Tuż po przerwie lepiej prezentowali się unici, ale lekkomyślne błędy w środku pola sprawiały, że gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kamila Laska. Ostatnie minuty spotkania należały do Unii. Tuż po zameldowaniu się na placu gry doskonałą okazję do zdobycia gola miał Stanisław Jabłoński, jednak jego strzał nie znalazł drogi do siatki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Aron Maciejewski. Pomocnik Unii posłał piłkę obok golkipera Kujawianki, a tuż przed linią do pustej bramki skierował ją Sebastian Wiśniewski.

Kujawianka Izbica Kujawska – Unia Wąbrzeźno 1:2 (1:1)
Bramki:
1:0 M. Bykowski (17′), 1:1 A. Maciejewski (39′), 1:2 S. Wiśniewski (90+2′)

Unia: K. Lasek – D. Hancyk, R. Drapiewski (62′ żk), M. Grabowski (54′ żk), D. Orzechowski – J. Górski (70′ M. Wojdak), A. Maciejewski, K. Rygielski (75′ żk; 83′ S. Jabłoński), K. Sztuka (83′ J. Boczek) – J. Nowak (83′ S. Wiśniewski), C. Ohaga (38′ B. Kosiński).

Fotorelacja: Kujawianka Izbica Kujawska – Unia Wąbrzeźno (foto. Radek Cisło)

Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania