Podział punktów z Victorią Lisewo

W sobotnie popołudnie licznie zgromadzeni kibice na Stadionie Miejskim byli świadkami emocjonującego spotkania z Victorią Lisewo. Niestety tym razem unici musieli zadowolić się tylko jednym punktem.

W obecnym sezonie lisewianie są niewygodnym rywalem dla drużyn z czołówki tabeli. Przekonały się już o tym zespoły GLKS Dobrcz-Wudzyn oraz Polonii Bydgoszcz. Victoria postawiła trudne warunki również Unii.
Goście stanęli przed szansą objęcia prowadzenia już w 8. minucie, jednak dwukrotnie niebiesko-białych z opresji uratował Szymon Lewandowski. Niestety w 26. minucie bramkarz Unii nie miał już nic do powiedzenia. Wąbrzeźnianie przy rzucie rożnym nie upilnowali Przemysława Modrzyńskiego, który bez problemów skierował piłkę do siatki. Po stracie bramki unici od razu ruszyli do odrobienia strat. Klarowne sytuacje udało się stworzyć dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 40. minucie Paweł Mazurowski z bliskiej odległości posłał futbolówkę nad bramką, a chwilę potem idealnej sytuacji nie wykorzystał Stanisław Jabłoński. Na szczęście w 43. minucie Stanisław Jabłoński zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenie i tym razem pewnie pokonał golkipera Victorii.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Unia zyskała nieznaczną przewagę, jednak nie potrafiła udokumentować jej bramką. Dodatkowo w 66. minucie wąbrzeska defensywa popełniła serię błędów, które bezlitośnie wykorzystał Bartosz Krzak. Na odpowiedź unitów nie trzeba było długo czekać i już dwie minuty później stan rywalizacji ponownie wyrównał Stanisław Jabłoński. Unia do ostatnich sekund chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie musiała się zadowolić zaledwie jednym punktem.
Remis z Victorią Lisewo sprawił, że wąbrzeźnianie spadli na drugie miejsce w tabeli klasy okręgowej. Nowym liderem została Olimpia II Grudziądz, która wygrała swoje spotkanie i o jeden punkt punkt wyprzedza wąbrzeską drużynę.
W następnej kolejce unici zmierzą się na wyjeździe ze Startem Warlubie. Pojedynek odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00.

Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo 2:2 (1:1)
Bramki:
0:1 P. Modrzyński (26′), 1:1 S. Jabłoński (43′), 1:2 B. Krzak (66′), 2:2 S. Jabłoński (68′)

Unia: S. Lewandowski – D. Orzechowski, R. Drapiewski, M. Niedbała, B. Kosiński – W. Leis (67′ D. Kalinowski), A. Maciejewski (48′ żk) – S. Owczarczyk, P. Mazurowski (32′ żk; 67′ J. Boczek), S. Jabłoński (78′ M. Wojdak) – C. Ohaga (88′ żk)

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.