Unia wygrywa i zostaje liderem okręgówki!

W 9. kolejce klasy okręgowej Unia wygrała u siebie z BKS Bydgoszcz. Dzięki zwycięstwu wąbrzeźnianie zostali nowym liderem rozgrywek!

Unici do meczu z Budowlanym Klubem Sportowym przystępowali w osłabionym składzie. Za żółte kartki pauzować musiał najlepszy strzelec drużyny Chimezie Ohaga, natomiast na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczęli zmagający się z drobnymi urazami Bartosz Rojek oraz Sebastian Owczarczyk.
Braki kadrowe były widocznie szczególnie w ofensywie. Wąbrzeźnianie przeważali, jednak nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze zorganizowanej defensywy rywali. Dodatkowo w grze było widać dużo statyczności i niedokładności.
Unici pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli dopiero w 49. minucie. Mikołaj Wojdak dograł do będącego na piątym metrze Pawła Mazurowskiego, jednak doświadczony zawodnik wąbrzeskiej drużyny trafił w słupek. Upragnionego gola niebiesko-biali zdobyli w 61. minucie. Po asyście Bartłomieja Kosińskiego piłkę w siatce umieścił Jakub Boczek, który wszedł z ławki rezerwowych zaledwie cztery minuty wcześniej. Mimo optycznej przewagi wąbrzeźnianie nie zdołali podwyższyć rezultatu i ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Unii.
Trzy punkty i jednoczesna porażka Rawysa Raciąż pozwoliły unitom wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej. Nasza drużyna ma jeden punkt przewagi nad rezerwami Olimpii Grudziądz oraz dwa nad wspomnianym Rawysem Raciąż.
W następnej kolekcje Unia będzie podejmowała u siebie Victorię Lisewo. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00.

Unia Wąbrzeźno – BKS Bydgoszcz 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 J. Boczek (61′)

Unia: S. Lewandowski – D. Orzechowski, R. Drapiewski (82′ żk), D. Orlicki, B. Kosiński – W. Leis (57′ J. Boczek), M. Niedbała – M. Wojdak (57′ S. Owczarczyk), A. Maciejewski, S. Jabłoński – P. Mazurowski

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – BKS Bydgoszcz: 33 zdjęcia (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.