Derby dla Unii

Piłkarze Unii podtrzymują wyśmienitą formę. W 8. kolejce niebiesko-biali pokonali na wyjeździe Promień Kowalewo Pomorskie.

Unici od początku spotkania przejęli inicjatywę na boisku i już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Sebastian Owczarczyk odzyskał piłkę na lewym skrzydle, a następnie zagrał do Stanisława Jabłońskiego, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Nasza drużyny cały czas dążyła do podwyższenia wyniku, jednak udało się to dopiero po przerwie.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Chimezie Ohaga fantastycznym strzałem z powietrza zdobył drugą bramkę dla Unii. Natomiast w 63. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego rezultat podwyższył Marcel Niedbała. Wąbrzeźnian stać było na kolejne gole, jednak w ostatnich minutach spotkania zawiodła skuteczność.
Warto zaznaczyć, iż piłkarze Unii wygrali w Kowalewie Pomorskim po raz pierwszy od 19 maja 2007 roku. Zwycięstwo pozwoliło niebiesko-białym utrzymać drugie miejsce w lidze oraz nie stracić dystansu do prowadzącego Rawysa Raciąż.
W następnej kolejce unici podejmą u siebie BKS Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie.

Promień Kowalewo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno 0:3 (0:1)
Bramki:
0:1 S. Jabłoński (7′), 0:2 C. Ohaga (47′), 0:3 M. Niedbała (63′)

Unia: S. Lewandowski – D. Orzechowski, D. Orlicki (50′ żk), R. Drapiewski, B. Rojek (59′ M. Niedbała) – B. Kosiński (82′ D. Kalinowski), A. Maciejewski (76′ J. Boczek, 80′ żk) – S. Owczarczyk (76′ K. Biesek), P. Mazurowski, S. Jabłoński – C. Ohaga (5′ żk, 82′ W. Leis)

Fotorelacja: Promień Kowalewo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno: 30 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.