Remis w meczu na szczycie

W minioną sobotę piłkarze Unii rozegrali spotkanie na szczycie 7. kolejki klasy okręgowej z GLKS Dobrcz-Wudzyn. Po emocjonujących zawodach obie drużyny podzieliły się punktami.

Wąbrzeźnianie bardzo dobrze weszli w mecz i mogli objąć prowadzenie już w 4. minucie. Niestety Paweł Mazurowski w dogodnej sytuacji minął się z piłką, a nadbiegający zza jego pleców Sebastian Owczarczyk oddał niecelny strzał. W kolejnych minutach groźniejsi byli goście, jednak w bramce Unii fenomenalnie spisywał się Szymon Lewandowski. Tuż przed końcem pierwszej połowy idealnej okazji do otworzenia wyniku spotkania nie wykorzystał Stanisław Jabłoński.
Kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu drugiej części pojedynku skrzydłowy Unii mógł się zrehabilitować. Niestety ponownie z bliskiej odległości nie zdołał umieścić piłki w siatce. Licznie zgromadzeni kibice obawiali się, że niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić lecz wąbrzeska defensywa skutecznie odpierała ataki rywali. W ostatnich minutach unici zyskali nieznaczną przewagę, jednak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Remis pozwolił Unii utrzymać 2. miejsce w tabeli. Do tej pory niebiesko-biali zdobyli 17 punktów – tyle samo co będący na 3. pozycji GLKS Dobrcz-Wudzyn. Obie drużyny tracą do liderującego Rawysa Raciąż zaledwie jedno oczko.
W 8. kolejce klasy okręgowej wąbrzeźnianie zmierzą się na wyjeździe z Promieniem Kowalewo Pomorskie. Spotkanie obędzie się w niedzielę o godzinie 16:00.

Unia Wąbrzeźno – GLKS Dobrcz-Wudzyn 0:0

Unia: S. Lewandowski – D. Orzechowski, R. Drapiewski, D. Orlicki, B. Rojek – M. Niedbała (73′ A. Maciejewski), B. Kosiński – S. Owczarczyk, P. Mazurowski, S. Jabłoński (69′ M. Wojdak) – C. Ohaga (59′ żk)

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – GLKS Dobrcz-Wudzyn: 35 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.