Unia gromi Naprzód!

Unia rozgromiła u siebie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Dzięki zwycięstwu wąbrzeźnianie awansowali na pozycję wicelidera.

Początkowo spotkanie miało wyrównany przebieg, jednak z minuty na minutę unici zyskiwali przewagę. Udokumentowaniem tego była składna akcja zespołu w 34. minucie, którą wykończył Chimezie Ohaga. Nigeryjczyk wpisał się na listę strzelców drugi raz tuż przed końcem pierwszej połowy. Ponownie wykorzystał podanie Sebastiana Owczarczyka i sprytnym strzałem uprzedził obrońcę oraz bramkarza Naprzodu.
W drugiej połowie goście starali się odrobić straty, ale od 64. minuty zmuszeni byli grać w dziesięciu. Wąbrzeźnianie szybko wykorzystali osłabienie rywala i w trzy minuty Chimezie Ohaga zdobył dwie kolejne bramki. Do końca spotkania unici kontrolowali wydarzenia na boisku, a w 86. minucie wynik pojedynku ustalił Stanisław Jabłoński.
Wysokie zwycięstwo dało Unii awans na 2. miejsce w tabeli. Liderem z kompletem punktów jest Rawys Raciąż, a tuż za unitami plasuje się GLKS Dobrcz-Wudzyn.

Unia Wąbrzeźno – Naprzód Jabłonowo Pomorskie 5:0 (2:0)
Bramki:
1:0 C. Ohaga (34′), 2:0 C. Ohaga (45′), 3:0 C. Ohaga (65′), 4:0 C. Ohaga (68′), 5:0 S. Jabłoński (86′)

Unia: S. Lewandowski – D. Orzechowski, M. Niedbała, R. Drapiewski (89′ żk), B. Rojek – W. Leis (39′ żk; 64′ B. Kosiński), A. Maciejewski – S. Owczarczyk (85′ M. Kamiński), P. Mazurowski (53′ żk; 78′ J. Boczek), M. Wojdak (64′ S. Jabłoński) – C. Ohaga (85′ K. Biesek)

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Naprzód Jabłonowo Pomorskie: 42 zdjęcia (foto. Radek Cisło)