Unici zwyciężają w Bydgoszczy!

Wąbrzeźnianie rozegrali kolejny emocjonujący mecz. Tym razem niebiesko-biali odwrócili losy pojedynku z Polonią Bydgoszcz.

W pierwszej odsłonie spotkania Unia nie zaprezentowała się dobrej strony. Wyraźną przewagę mieli poloniści, jednak dobrze dysponowany Szymon Lewandowski niejednokrotnie ratował drużynę z opresji. W 22. minucie arbiter podyktował rzut karny za przewinienie Bartłomieja Kosińskiego i po strzale Roberta Frasza gospodarze objęli prowadzenie. Unici starali się odpowiedzieć, ale pojedyncze zrywy w ofensywie nie przyniosły rezultatu.
Na drugą połowę niebiesko-biali wyszli bardzo zmotywowani i od początku dążyli do wyrównania. Cel udało się zrealizować już dziesięć minut po wznowieniu gry, kiedy Paweł Mazurowski strzałem z około 25 metrów zaskoczył bramkarza Polonii. Kolejne fragmenty pojedynku były wyrównane i każda ze stron miała szanse na zmianę wyniku. W 84. minucie Stanisław Jabłoński oraz Paweł Mazurowski wyprowadzili podręcznikowy kontratak, który skutecznie wykończył Chimezie Ohaga. Mimo nerwowej końcówki Unia obroniła korzystny rezultat, a tym samym zdobyła kolejne trzy punkty.
Dzięki zwycięstwu wąbrzeźnianie mają na koncie już 10 punktów i zajmują 3. miejsce w tabeli. W nadchodzącą sobotę unici zmierzą się u siebie z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

Polonia Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 R. Frasz (22′-karny), 1:1 P. Mazurowski (55′), 1:2 C. Ohaga (84′)

Unia: S. Lewandowski – B. Rojek (84′ żk), M. Niedbała, R. Drapiewski, D. Orzechowski – B. Kosiński (21′ żk; 60′ W. Leis), A. Maciejewski – M. Wojdak (60′ S. Jabłoński), P. Mazurowski, S. Owczarczyk (60′ żk; J. Boczek) – C. Ohaga (73′ żk; 90+’ K. Biesek)

Fotorelacja: Polonia Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno: 32 zdjęcia (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.