Cios za cios. Unia remisuje z Olimpią

W sobotę unici rozegrali z Olimpią II Grudziądz spotkanie 3. kolejki klasy okręgowej. Po emocjonującym pojedynku obie drużyny podzieliły się punktami.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Co prawda nieco więcej sytuacji bramkowych mieli goście, jednak w bramce Unii wyśmienicie spisywał się Szymon Lewandowski. Wąbrzeźnianie mogli objąć prowadzenie po strzale Chimeziego Ohagi, kiedy ten próbował lobować bramkarza gości. Niestety strzał Nigeryjczyka trafił w boczną siatkę.
Po przerwie Unia szybko otworzyła wynik spotkania. W 49. minucie Aron Maciejewski przedarł się w pole karne i dośrodkował piłkę na głowę Chimeziego Ohagi, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Niestety odpowiedź Olimpii była błyskawiczna. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Filip Prykaszczyk. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, goście niespodziewanie zdobyli drugą bramkę. Po miękkiej wrzutce w pole karne Unii wytworzyło się w zamieszanie. Najlepiej w nim odnalazł się Dominik Fabiś, który dał grudziądzanom prowadzenie. Na szczęście unici się nie załamali i już kilkadziesiąt sekund później, po podaniu Sebastiana Owczarczyka, do remisu doprowadził Chimezie Ohaga. Unia w ostatnich minutach zyskała przewagę, jednak nie zdołała już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Mimo remisu piłkarze Unii awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W następnej kolekcji wąbrzeźnianie zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz.

Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz 2:2 (0:0)
Bramki:
1:0 C. Ohaga (49), 1:1 F. Prykaszczyk (51′), 1:2 D. Fabiś (88′), 2:2 C. Ohaga (89′)

Unia: S. Lewandowski – B. Kosiński, R. Drapiewski, D. Orlicki, B. Rojek – W. Leis (46′ A. Maciejewski, 90+’ żk), M. Niedbała – S. Owczarczyk (70′ żk), P. Mazurowski (61′ M. Wojdak), S. Jabłoński (86′ J. Boczek) – C. Ohaga

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz: 32 zdjęcia (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.