Czas na pucharowe derby!

W środę, 3 sierpnia, piłkarze wąbrzeskiej Unii zainaugurują rozgrywki w Pucharze Polski K-PZPN. W 1. rundzie niebiesko-biali zmierzą się z Pomorzanką Wąbrzeźno!

Pomorzanka to nowy klub sportowy założony w czerwcu 2021 roku. Do tej pory drużyna rozgrywała tylko mecze sparingowe z lokalnymi zespołami, a nadchodzący sezon będzie debiutem w rozgrywkach pod auspicjami Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Od września Pomorzanka rozpocznie zmagania w toruńskiej klasie B, jednak pierwszy oficjalny mecz rozegra w 1. rundzie Pucharu Polski K-PZPN właśnie z naszym klubem.
Dla piłkarzy Unii obecny sezon ma być przełomowy. Drużyna wzmocniona kilkoma zawodnikami z pewnością będzie chciała mocnym akcentem rozpocząć rozgrywki w sezonie 2022/2023. Dotychczasowa dyspozycja w meczach kontrolnych napawa optymizmem i mamy nadzieję, że niebiesko-biali potwierdzą swoją dobrą dyspozycję w spotkaniu derbowym z Pomorzanką!
Środowy pojedynek odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie, a jego gospodarzem będzie Pomorzanka. Wszystkich kibiców Unii serdecznie zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do głośnego wspierania naszej drużyny!

1. runda Pucharu Polski K-PZPN:
Pomorzanka Wąbrzeźno – Unia Wąbrzeźno: 03.08.2022 (środa), godzina: 18:00,
Stadion Miejski im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie przy ul. Tysiąclecia 3.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.