Wygrana w pierwszym sparingu

W sobotę piłkarze Unii rozpoczęli cykl przedsezonowych spotkań kontrolnych. Pierwszym sparingpartnerem wąbrzeźnian była Unia Gniewkowo.

W spotkaniu trener Dawid Zamiatowski mógł sprawdzić formę nowego bramkarza Szymona Lewandowskiego oraz zawodników testowanych.
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, jednak wąbrzeźnianie nie zamierzali się tylko bronić. W 5. minucie uderzeniem z dystansu prowadzenie Unii dał Paweł Mazurowski. Niestety sześć minut później był już remis po rzucie karnym odgwizdanym za zagranie ręką. Kolejne minuty nie były łatwe dla niebiesko-białych, ale w bramce fantastycznie spisywał się Szymon Lewandowski. Gospodarze sposób na pokonanie go znaleźli dopiero w 34. minucie. W pierwszych trzech kwadransach wąbrzeźnianie najgroźniejsi byli w grze z kontry. Właśnie po wykończeniu tego typu akcji, tuż przed przerwą, do remisu doprowadził Bartłomiej Kosiński.
Po zmianie stron tempo spotkania nieco spadło. Z pewnością wpływ na to miała także pogoda. Zimny wiatr i padający przez cały mecz deszcze nie zachęcał do gry. W 81. minucie niebiesko-biali zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gapiostwo obrońców gospodarzy wykorzystał Wojciech Leis, który znalazł się w sytuacji sam na sam i po minięciu golkipera skierował piłkę do pustej bramki.
Kolejny sparing nasza drużyna rozegra w najbliższą niedzielę na boisku bocznym w Wąbrzeźnie z juniorami starszymi Elany Toruń. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00.

Unia Gniewkowo – Unia Wąbrzeźno 2:3 (2:2)
Bramki:
0:1 P. Mazurowski (5′), 1:1 O. Kryszak (11′-karny), 2:1 M. Hałas (34′), 2:2 B. Kosiński (44′), 2:3 W. Leis (81′)

Unia: S. Lewandowski – D. Orzechowski, zaw. testowany, R. Drapiewski, B. Rojek – W. Leis, J. Boczek, B. Kosiński – M. Wojdak, P. Mazurowski, S. Jabłoński.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – zaw. testowany, zaw. testowany, J. Mroczka, P. Kamiński, M. Kamiński.