Unia rozgromiła Olimpię

Unia zainkasowała kolejne trzy punkty. Po zwycięstwie nad Olimpią II Grudziądz wąbrzeźnianie awansowali na 13. pozycję w tabeli.

Pojedynek wyśmienicie rozpoczął się dla unitów. Już 2. minucie Stanisław Jabłoński stanął oko w oko z bramkarzem i z zimną krwią wykorzystał sytuację. Dwadzieścia minut później niebiesko-biali prowadzili 2:0. Tym razem pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Paweł Mazurowski. Piłkarze Unii złapali wiatr w żagle i kontynuowali ofensywę. W 35. minucie idealnie w polu karnym znalazł się Aron Maciejewski, który głową wykończył dośrodkowanie Dawida Zamiatowskiego, a chwilę potem zagapienie grudziądzkich obrońców wykorzystał Radosław Drapiewski.
W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat. Przez pierwszy kwadrans Olimpia przeważała, jednak unici zdołali zapobiec utracie bramki. W 68. minucie kontrę Stanisława Jabłońskiego wykończył Dawid Zamiatowski i tym samym ustalił wynik spotkania.
Pokonując Olimpię II Grudziądz wąbrzeźnianie odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i dzięki temu awansowali na 13. miejsce.

Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz 5:0 (4:0)
Bramki:
1:0 S. Jabłoński (2′), 2:0 P. Mazurowski (22′), 3:0 A. Maciejewski (35′), 4:0 R. Drapiewski (40′), 5:0 D. Zamiatowski (68′)

Unia: P. Adamczyk (85′ J. Jabłoński) – M. Kołodziej (70′ S. Drozdalski), R. Drapiewski (30′ żk), B. Rojek, D. Orzechowski – B. Kosiński – S. Jabłoński, A. Maciejewski, P. Mazurowski (85′ A. Pawłowski), M. Gołąb (85′ M. Kamiński) – D. Zamiatowski (70′ M. Wojdak)

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz: 41 zdjęć (foto. Radek Cisło)