Unia wygrywa ważny mecz w Wabczu

Unia w końcu odniosła zwycięstwo! W 24. kolejce wąbrzeźnianie wygrali ważny mecz z Wojownikiem Wabcz.

Spotkanie w Wabczu dla gospodarzy i Unii miało ogromną wagę. Przed pojedynkiem obie drużyny zamykały tabelę klasy okręgowej, a realne szanse na utrzymanie mogły przedłużyć tylko trzy punkty.
Wąbrzeźnianie mecz rozpoczęli odważnie. Efektem przewagi była bramka zdobyta przez Marcina Gołębia już w 13. minucie. Napastnik Unii przejął odbitą futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniem z okolic 16. metra pokonał bramkarza Wojownika. Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, ale dobrze zorganizowana defensywa i niekiedy trochę szczęścia uchroniły wąbrzeźnian przed stratą bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy szansę na podwyższenie prowadzenia miał Stanisław Jabłoński, jednak jego uderzenie trafiło w boczną siatkę.
Po zmianie stron unici nastawili się na grę z kontry, przez co Wojownik zyskał optyczną przewagę. W 54. minucie arbiter Grzegorz Sosnowski podyktował dla gospodarzy rzut karny po rzekomym faulu Dariusza Kalinowskiego. Gospodarze skutecznie wyegzekwowali jedenastkę i doprowadzili do wyrównania. Po stracie bramki niebiesko-biali nie załamali się i zaczęli szybko dożyć do odzyskania prowadzenia. W 66. minucie bramkarz Wojownika faulował w polu karnym Arona Maciejewski, a sędzia bez wahania odgwizdał przewinienie. Rzut karny na bramkę zamienił Radosław Drapiewski. Chwilę później gospodarze zmuszeni byli grać w osłabieniu, po tym jak jeden z ich graczy obejrzał drugą żółtą kartkę. Do końca meczu Unia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Dodatkowo w ostatniej sekundzie gry trzecią bramkę dla wąbrzeźnian zdobył Jakub Boczek, dla którego było to pierwsze trafienie w drużynie seniorów.

Wojownik Wabcz – Unia Wąbrzeźno 1:3 (0:1)
Bramki:
0:1 M. Gołąb (13′), 1:1 Ł. Filarski (55′-karny), 1:2 R. Drapiewski (67′-karny), 1:3 J. Boczek (90+’)

Unia: P. Adamczyk – J. Kołodziej, R. Drapiewski, D. Kalinowski (54′ żk), D. Orzechowski (85′ J. Boczek) – S. Jabłoński, B. Kosiński, W. Leis, P. Nowicki (26′ żk; 32′ A. Maciejewski), M. Gołąb – P. Mazurowski

Fotorelacja: Wojownik Wabcz – Unia Wąbrzeźno: 43 zdjęcia (foto. Radek Cisło)