Porażka na inaugurację rundy wiosennej

Jedna dobra połowa to za mało aby wygrać mecz. Na inaugurację rundy wiosennej Unia przegrała na wyjeździe z Sokołem Radomin.

Unici do Radomina pojechali w osłabionym składzie. Trener Dawid Zamiatowski nie mógł skorzystać m.in. z Pawła Mazurowskiego, Patryka Kamińskiego i Dariusza Kalinowskiego. W efekcie, w wyjściowej jedenastce, wystąpiło aż 8 młodzieżowców.
Wąbrzeźnianie bardzo dobrze weszli w mecz i przez większość pierwszej połowy prowadzili grę. Pierwszą doskonałą okazję do objęcia prowadzenia miał w 18. minucie Marcin Gołąb, jednak z bliskiej odległości trafił tylko w boczną siatkę. W 25. minucie faulowany w polu karnym był Aron Maciejewski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Radosław Drapiewski. Kilka minut później dobrej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Stanisław Jabłoński.
Niestety w drugiej połowie obraz gry odwrócił się i to gospodarze byli stroną przeważającą. Piłkarze z Radomina rzucili się do huraganowych ataków, z kolei niebiesko-biali starali się ofiarnie bronić rezultatu. Unici bramce rywali zagrozili tylko raz, kiedy Paweł Marszałek trafił z rzutu wolnego w słupek. Niestety w 75. minucie Sokół dopiął swego i po trafieniu Piotra Marcinkowskiego doprowadził do wyrównania. Sześć minut później gospodarze prowadzili już 2:1. Patryk Adamczyk zdołał wybronić uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak przy dobitce Kamila Belczyńskiego był już bezradny.
Doskonałą okazję do rehabilitacji nasi piłkarze będą mieć już za tydzień. Podopieczni Dawida Zamiatowskiego w najbliższą sobotę zmierzą się u siebie z Promieniem Kowalewo Pomorskie.

Sokół Radomin – Unia Wąbrzeźno 2:1 (0:1)
Bramki:
0:1 R. Drapiewski (26′-karny), 1:1 P. Marcinkowski (75′), 2:1 K. Belczyński (81′)

Unia: P. Adamczyk – J. Kołodziej, R. Drapiewski, B. Rojek, B. Kosiński – M. Niedbała – S. Jabłoński, A. Maciejewski, J. Szyda, P. Marszałek (82′ S. Drozdalski) – M. Gołąb (18′ żk)

Fotorelacja: Sokół Radomin – Unia Wąbrzeźno: 25 zdjęć (foto. Radek Cisło)