Wygrana na zakończenie rundy jesiennej!

Piłkarze Unii w dobrym stylu zakończyli piłkarską jesień. W ostatnim meczu pokonali na wyjeździe Victorię Koronowo.

Spotkanie wyśmienicie ułożyło się dla wąbrzeskiej drużyny. Już w 9. minucie prowadzenie unitom dał Aron Maciejewski, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki po niepewnej interwencji golkipera Victorii. Bramkarz gospodarzy ponownie nie popisał się w 17. minucie, a tym razem jego błąd wykorzystał Marcin Gołąb. Parę minut później wąbrzeźnianie jeszcze dwa razy umieszczali piłki w siatce. Niestety przy dobitce Stanisława Jabłońskiego arbiter dopatrzył się spalonego, natomiast przy trafieniu Radosława Drapiewskiego odgwizdał faul. W 37. Victoria przeprowadziła składną akcję, po której gola kontaktowego zdobył Gracjan Łęgowski.
W drugiej połowie gospodarze próbowali za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Unici większą uwagę skupili na defensywie i szukali swoich szans w kontratakach. W 67. minucie po dośrodkowaniu Stanisława Jabłońskiego z rzutu rożnego trzecią bramkę dla Unii zdobył Radosław Drapiewski. Wydawało się, że gol definitywnie rozstrzygnął losy pojedynku, jednak tuż przed ostatnim gwizdkiem Piotr Miś pokonał Marcina Grodzickiego. Do ostatnich sekund na boisku było bardzo nerwowo, ale wąbrzeźnianie obronili korzystny rezultat.
Dzięki zwycięstwu Unia wyprzedziła w tabeli Victorię Koronowo i tym samym awansowała na 13. miejsce.

Victoria Koronowo – Unia Wąbrzeźno 2:3 (1:2)
Bramki:
0:1 A. Maciejewski (9′), 0:2 M. Gołąb (17′), 1:2 G. Łęgowski (37′), 1:3 R. Drapiewski (67′), 2:3 P. Miś (89′)

Unia: M. Grodzicki – B. Rojek (32′ S. Drozdalski, 37′ żk; 73′ D. Kalinowski), B. Goszka, R. Drapiewski – F. Ciechacki, S. Jabłoński, A. Maciejewski, W. Leis (56′ żk; 85′ P. Marszałek), B. Kosiński (85′ B. Drewnik, 90+’ żk) – P. Mazurowski, M. Gołąb

Fotorelacja: Victoria Koronowo – Unia Wąbrzeźno: 30 zdjęć (foto. Radek Cisło)