Wstydliwa porażka

Unici zanotowali kolejną wysoką porażkę. W meczu za „sześć” punktów ulegli u siebie LKS Dąbrowa Chełmińska.

Początek spotkania nie zwiastował prawdziwej klęski wąbrzeskiej drużyny. Już w 5. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Aronie Maciejewskim, a jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Radosław Drapiewski. W kolejnych minutach unici przeważali i stwarzali kolejne sytuacje bramkowe, jednak byli nieskuteczni. Niestety od około 20 minuty do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy szybko odwrócili losy meczu. W 26. minucie do remisu doprowadził Mateusz Sarnowski, a chwilę później do bramki Marcina Grodzickiego trafił Dawid Murawski.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze z Dąbrowy Chełmińskiej szybko podwyższyli prowadzenie i przypieczętowali zwycięstwo. W ciągu dziesięciu minut strzelili trzy bramki, które kompletnie zniechęciły wąbrzeźnian do dalszej gry. Ostatecznie unici ponieśli bardzo wstydliwą porażkę 1:5.

Unia Wąbrzeźno – LKS Dąbrowa Chełmińska 1:5 (1:2)
Bramki:
1:0 R. Drapiewski (6′-karny), 1:1 M. Sarnowski (26′), 1:2 D. Murawski (30′), 1:3 D. Sarnowski (50′), 1:4 D. Murawski (53′), 1:5 D. Murawski (60′)

Unia: M. Grodzicki (85′ P. Adamczyk) – R. Drapiewski, D. Zamiatowski (51′ żk; 63′ S. Drozdalski), B. Kosiński (77′ B. Drewnik) – S. Jabłoński, F. Ciechacki (51′ żk), A. Maciejewski, J. Strzykowski (77′ W. Leis), J. Godlewski (85′ P. Marszałek) – M. Gołąb (81′ żk), P. Mazurowski

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – LKS Dąbrowa Chełmińska: 21 zdjęć (foto. Radek Cisło)