Unia przegrywa w Czernikowie

Unici nadal nie mogą przełamać złej passy. W 8. kolejce klasy okręgowej wąbrzeźnianie przegrali na wyjeździe z Victorią Czernikowo.

Piłkarze Unii spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze i w pierwszych minutach mieli nieznaczną przewagę. W trzecim kwadransie gry do głosu doszli gospodarze. W 31. minucie próbowali zaskoczyć Marcina Grodzickiego strzałem z dystansu, jednak golkiper Unii zdołał wybronić uderzenie. Chwilę później zawodnicy z Czernikowa byli jeszcze bliżej objęcia prowadzenia, ale tym razem na ich przeszkodzie stanął słupek i poprzeczka. Niestety w 39. minucie Victoria dopięła celu i po niefrasobliwości wąbrzeskiej defensywy wynik meczu otworzył Mateusz Wróblewski. Unitom udało się wyrównać tuż przed końcem pierwsze połowy. Indywidualną akcję Jakuba Godlewskiego wykończył Aron Maciejewski, który zdobył swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorów.
Po przerwie inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Unici szukali swoich szans w kontratakach, jednak bez efektu. W 76. minucie Dawid Bochuciński wykorzystał bierność obrońców Unii i uderzeniem sprzed pola karnego dał ponowne prowadzenie Victorii. Wąbrzeźnianie rzucili się do odrabiania strat, ale w 87. minucie nadziali się na kontrę, którą skutecznie wykończył Mateusz Wróblewski.

Victoria Czernikowo – Unia Wąbrzeźno 3:1 (1:1)
Bramki:
1:0 M. Wróblewski (39′), 1:1 A. Maciejewski (45′), 2:1 D. Bochuciński (76′), 3:1 M. Wróblewski (86′)

Unia: M. Grodzicki – R. Drapiewski, B. Goszka, D. Zamiatowski (83′ D. Kalinowski), B. Rojek (89′ żk) – J. Godlewski, F. Ciechacki (40′ A. Maciejewski), W. Leis (83′ M. Wojdak), S. Jabłoński (68′ B. Kosiński) – J. Strzykowski (68′ S. Drozdalski), P. Mazurowski