Unia nadal w grze o utrzymanie

Po dwóch wstydliwych porażkach Unia odniosła zwycięstwo. W zaległym meczu 19. kolejki wąbrzeźnianie pokonali drugą drużynę Elany Toruń.

Pojedynek rozpoczął się wyśmienicie dla naszej drużyny. W 4. minucie Paweł Mazurowski przejął przed polem karnym zagranie od Tomasza Liszaja i błyskawicznym uderzeniem pokonał bramkarza Elany. Przez kilka kolejnych minuty unici próbowali pójść za ciosem, jednak w działaniach ofensywnych byli bardzo niedokładni. Dodatkowo wraz z upływem czasu akcje torunian zaczęły się coraz bardziej zazębiać co sprawiło, że niebiesko-biali musieli skupić większą uwagę na defensywie.
Niestety po przerwie Elana przejęła inicjatywę na boisku i za wszelką cenę dążyła do wyrównania. Wąbrzeźnianie ograniczyli się tylko do kilku kontrataków, które nie zagroziły zbytnio toruńskiej bramce. Co prawda bliski podwyższenia prowadzenia był Paweł Mazurowski, ale jego strzał minimalnie minął słupek. Goście praktycznie do ostatniego gwizdka próbowali odrobić straty, jednak skuteczna gra w obronie i niekiedy trochę szczęścia pozwoliły niebiesko-białym odnieść ważne zwycięstwo.

Unia Wąbrzeźno – Elana II Toruń 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 P. Mazurowski (4′)

Unia: P. Adamczyk – B. Kosiński, R. Drapiewski, S. Kołodziejczak, B. Rojek – F. Ciechacki (71′ żk; 71′ D. Zamiatowski), J. Godlewski, P. Mazurowski – S. Marszałek (84′ M. Kamiński), M. Gołąb (60′ P. Marszałek), T. Liszaj (79′ żk; 83′ A. Maciejewski)

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Elana II Toruń: 57 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz