Lider zdemolował Unię

Miniona sobota nie była dobrym dniem dla Unii. Wąbrzeźnianie przegrali u siebie z Unią Solec Kujawski aż 0:12 i ponieśli jedną z najwyższych porażek w historii.

Goście worek z bramkami rozwiązali już w 13. minucie, kiedy pozostawiony bez krycia Szymon Babiarz spokojnym strzałem w długi róg pokonał Patryka Adamczyka. Kolejne minuty spotkania przypominały bardziej sparing, niż walkę o ligowe punkty. Unici szansę na wyrównanie mieli w 35. minucie. Aron Maciejewski znakomitym podaniem obsłużył Stanisława Jabłońskiego, jednak ten z kilkunastu metrów nie trafił w bramkę. Chwilę później lider z Solca Kujawskiego ostudził zapędy wąbrzeskiej drużyny i w przeciągu sześciu minuty zdobył trzy kolejne bramki.
Po przerwie goście rozpoczęli strzelanie 44 sekundy po wznowieniu gry, a w 53. minucie prowadzili już 8:0! W ostatnim kwadransie meczu piłkarze z Solca Kujawskiego ponownie włączyli wyższy bieg i dobili do wyniku dwucyfrowego. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego goście zdobyli dwunastą bramkę, która była jednocześnie setnym straconym golem przez wąbrzeźnian w obecnym sezonie.

Unia Wąbrzeźno – Unia Solec Kujawski 0:12 (0:4)
Bramki:
0:1 S. Babiarz (13′), 0:2 A. Piskorski (37′), 0:3 K. Urtnowski (39′), 0:4 O. Moranowski (43′-karny), 0:5 S. Babiarz (46′), 0:6 Ł. Nowak (48′), 0:7 S. Pacek (49′), 0:8 F. Maison (53′), 0:9 S. Pacek (75′), 0:10 A. Piskorski (80′), 0:11 K. Szal (83′), 0:12 K. Szal (90′)

Unia: P. Adamczyk – M. Kamiński, J. Godlewski, S. Kołodziejczak (66′ M. Marszałek), B. Drewnik (46′ E. Grendzicki) – B. Kosiński, A. Maciejewski, P. Mazurowski – S. Jabłoński (66′ P. Marszałek), M. Gołąb, T. Liszaj

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Unia Solec Kujawski: 46 zdjęć (foto. Radek Cisło)