Przykra porażka

Pierwszy dzień maja nie był udany dla piłkarzy Unii. Wąbrzeźnianie po bardzo dobrym meczu pechowo przegrali z Victorią Czernikowo.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie dogodne okazje, jednak w każdej z nich górą był bramkarz Unii Marcin Grodzicki. Unici z minuty na minutę zaczynali coraz pewniej czuć się na murawie i stopniowo zyskiwali przewagę. Odzwierciedleniem tego były trzy doskonałe sytuacje bramkowe stworzone przez Tomasza Liszaja, Marcina Gołębia oraz Pawła Marszałka. Niestety żadnej z nich nie udało się wykorzystać.
Tuż po przerwie Victoria ponownie doszła do głosy, ale tylko na krótki czas. Wąbrzeska drużyna w dalszym ciągu dążyła do zdobycia bramki, jednak bezskutecznie. W 70. minucie Tomasz Liszaj trafił w słupek, a kilka minut później Stanisław Jabłoński zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zostały zablokowany przez gospodarzy. Niewykorzystane okazje zemściły się w 80. minucie, kiedy piłka niefortunnie odbiła się w polu karnym Unii i trafiła w rękę Bartosza Rojka. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Dariusz Adamski. Wąbrzeźnianie heroicznymi atakami próbowali zmienić jeszcze rezultat meczu, ale ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki.

Victoria Czernikowo – Unia Wąbrzeźno 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 D. Adamski (81′-karny)

Unia: M. Grodzicki – D. Kalinowski (75′ D. Hancyk; 86′ żk), R. Drapiewski, S. Kołodziejczak, B. Rojek – S. Marszałek, B. Kosiński, D. Kawka, M. Gołąb (45′ żk), P. Marszałek (68′ S. Jabłoński) – T. Liszaj (30′ żk)
Żółta kartka poza boiskiem – M. Marszałek (82′)

Fotorelacja: Victoria Czernikowo – Unia Wąbrzeźno: 34 zdjęcia (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz