Upragnione zwycięstwo!

Unia w końcu odniosła zwycięstwo. W 25. kolejce wąbrzeźnianie pokonali na własnym stadionie Cyklon Kończewice.

Nasza drużyna dobrze weszła w mecz i od początku zyskała przewagę. Wynik otworzył w 17. minucie Szymon Marszałek, który technicznym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce Cyklonu. W kolejnych minutach unici dążyli do podwyższenia prowadzenia, jednak w wielu przypadkach byli nieskuteczni. Dopiąć celu udało się w 37. minucie, kiedy Dariusz Kalinowski, po dośrodkowaniu Szymona Marszałka, strzałem głową zdobył drugiego gola.
Po zmianie stron wąbrzeźnianie nieco spuścili z tonu i oddali pole gościom. Przez większość czasu niebiesko-biali kontrolowali wydarzenia, lecz w 77. minucie arbiter podyktował problematyczny rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Sikorski. Od tego momentu na boisku zrobiło się nerwowo. W 86. minucie Tomasza Liszaj podwyższył prowadzenie, ale cztery minuty później Grzegorz Urbański zdobył gola kontaktowego. Na szczęście unici wyszli z opresji i kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem Tomasz Liszaj ustalił wynik na 4:2.

Unia Wąbrzeźno – Cyklon Kończewice 4:2 (2:0)
Bramki:
1:0 S. Marszałek (17′), 2:0 D. Kalinowski (37′), 2:1 Ł. Sikorski (77′-karny), 3:1 T. Liszaj (86′), 3:2 G. Urbański (90′), 4:2 T. Liszaj (94′)

Unia: M. Grodzicki – S. Jabłoński (62′ B. Rojek), R. Drapiewski, E. Grendzicki, D. Kalinowski – S. Marszałek (86′ M. Marszałek), F. Ciechacki, P. Mazurowski (86′ A. Maciejewski), D. Kawka, E. Gajewski (46′ P. Marszałek) – M. Gołąb (70′ T. Liszaj)

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Cyklon Kończewice: 49 zdjęć (foto. Radek Cisło)