Derby na remis

Piłkarze Unii przerwali serię pięciu porażek z rzędu. W 24. kolejce wąbrzeźnianie zremisowali po zaciętym meczu z Promieniem Kowalewo Pomorskie.

Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Eryk Gajewski, który znalazł się sam przed bramkarzem i z zimną krwią wykorzystał okazję do zdobycia bramki. Niestety radość niebiesko-białych nie trwała długo. W 20. minucie rzut karny po przewinieniu Radosława Drapiewskiego wykorzystał Maciej Rożnowski, a sześć minut później ten sam zawodnik dał Promieniowi prowadzenie.
Po przerwie unici ruszyli do odrabiania strat. Już kilka sekund po wznowieniu gry Marcin Gołąb fantastycznym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Szybko zdobyta bramka pobudziła wąbrzeźnian do jeszcze aktywniejszej gry w ofensywie. Szanse na zdobycie bramki mieli m.in. Eryk Gajewski, Paweł Mazurowski, Dawid Kawka i Marcin Gołąb, jednak żadnemu z nich nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Unii.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, a obie drużyny stworzyły widowisko godne derbów. Spotkanie toczono w szybkim tempie, jednak w drugiej połowie to wąbrzeski zespół był bliższy odniesienia zwycięstwa.

Promień Kowalewo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno 2:2 (2:1)
Bramki:
0:1 E. Gajewski (15′), 1:1 M. Rożnowski (20′-karny), 2:1 M. Rożnowski (26′), 2:2 M. Gołąb (46′)

Unia: M. Grodzicki – D. Kalinowski, R. Drapiewski (73′ żk), S. Kołodziejczak (60′ żk), B. Kosiński (16′ żk; 90′ B. Rojek) – M. Gołąb (44′ żk), F. Ciechacki (90′ E. Grendzicki), D. Kawka, S. Marszałek (76′ S. Jabłoński) – P. Mazurowski, E. Gajewski (76′ P. Marszałek)

Fotorelacja: Promień Kowalewo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno: 45 zdjęć (foto. Radek Cisło)