Pierwszy mecz wiosny w Wąbrzeźnie

Dziś piłkarze Unii zainaugurują rundę wiosenną na własnym terenie. Rywalem niebiesko-białych będzie Pomorzanin Serock.

Drużyna gości z dorobkiem 36 punktów aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli. Przed tygodniem Pomorzanin dość niespodziewanie pokonał u siebie rozpędzoną Unię Solec Kujawski 2:1, natomiast na inaugurację rundy wiosennej bezbramkowo zremisował z Victorią Koronowo.
Dla piłkarzy z Serocka dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym pojedynkiem wyjazdowym w rundzie wiosennej. Ostatni raz serocczanie gościli w Wąbrzeźnie w wiosną 2019 roku. Wówczas w dramatycznych okolicznościach pokonali unitów 2:1. Wąbrzeźnianie ostatni raz wygrali u siebie z Pomorzaninem 23 maja 2015 roku. Unia zwyciężyła 1:0, a bramkę strzelił Dominik Hancyk.
W dzisiejszym meczu Dominik Hancyk nie zagra z powodu rekonwalescencji po kontuzji, jednak mamy nadzieję, że wąbrzeska drużyna pokaże się z lepszej strony niż w ostatnich spotkaniach z Polonią Bydgoszcz oraz Olimpią II Grudziądz i postara się urwać wyżej notowanemu rywalowi punkty. Pojedynek będzie również okazją do zmazania plamy z rundy jesiennej bieżącego sezonu, kiedy unici przegrali na wyjeździe z Pomorzaninem Serock 0:7.

23. kolejka klasy okręgowej:
Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin Serock: 17.04.2021 (sobota), godzina: 17:00,
Boisko boczne przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.
Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

Napisz komentarz