Siła złego na jednego

Rezerwy Olimpii Grudziądz wzięły srogi rewanż za jesienną porażkę. Drużyna wzmocniona siedmioma zawodnikami z kadry II-ligowego zespołu bez problemu uporała się z unitami.

W niedzielę szczęście nie sprzyjało Unii. Już na przedmeczowej rozgrzewce Bartoszowi Drewnikowi odnowił się uraz pachwiny, który wykluczył go z pojedynku.
Wraz z pierwszym gwizdkiem gospodarze przejęli inicjatywę na boisku, co nie wróżyło dla wąbrzeźnian nic dobrego. Nasza drużyna potrafiła odpowiedzieć strzałami Eryka Gajewskiego oraz Filipa Ciechackiego, jednak z zagrożeniem bez problemu uporał się bramkarz Olimpii. W 14. minucie grudziądzanie przeprowadzili szybką akcję i po wykończeniu Rafała Kruczkowskiego objęli prowadzenie. Dziesięć minut później Jakub Godlewski zdecydował się na indywidualny atak, w którym został nieprzepisowo zatrzymany. Faul skutkował kontuzją stawu skokowego, przez co pomocnik Unii musiał przedwcześnie opuścić boisko. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy nie były dobre dla obrońców Unii. W 38. minucie błąd Szymona Kołodziejczaka bezlitośnie wykorzystał Jakub Nawrocki, a tuż przed końcem, przy bierności defensorów, wynik podwyższył Oskar Kalenik.
Po przerwie obraz gry nie zmienił się. W 47. minucie sytuację sam na sam wybronił Marcin Grodzicki, który w przerwie zmienił kontuzjowanego Patryka Adamczyka. Niestety chwilę potem przy strzale Bartosza Cyburta była już bezradny. W 54. minucie grudziądzanie dosłownie rozklepali defensywę Unii i zdobyli piątą bramkę. Ozdobą spotkania był gol z rzutu wolnego Vahena Mnatsakanyana. Ormiański pomocnik Olimpii w 66. minucie popisał się technicznym uderzeniem w samo okienko wąbrzeskiej bramki. W ostatnim kwadransie gry wąbrzeźnianie mieli trzy szanse na zdobycie bramki honorowej, jednak żadnej z nich nie wykorzystali.

Olimpia II Grudziądz – Unia Wąbrzeźno 6:0 (3:0)
Bramki:
1:0 R. Kruczkowski (14′), 2:0 J. Nawrocki (38′), 3:0 O. Kalenik (45′), 4:0 B. Cyburt (51′), 4:0 J. Nawrocki (54′), 6:0 V. Mnatsakanyan (66′).

Unia: P. Adamczyk (46′ M. Grodzicki) – M. Kamiński (85′ żk), S. Kołodziejczak, P. Mazurowski, B. Kosiński – P. Marszałek (46′ M. Gołąb), A. Maciejewski, J. Godlewski (28′ T. Liszaj), F. Ciechacki (61′ E. Grendzicki), S. Marszałek – E. Gajewski (61′ W. Leis)

Fotorelacja: Olimpia II Grudziądz – Unia Wąbrzeźno: 48 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz