Błękitni postawili trudne warunki

W przedostatnim meczu sparingowym unici zmierzyli się z wiceliderem klasy A – Błękitnymi Podwiesk. Po zaciętym spotkaniu obie drużyny musiały zadowolić się remisem.

Już od pierwszego gwizdka goście starali się dyktować warunki na boisku i sprawiali unitom dużo problemów w defensywie. Agresywna oraz szybka gra rywali kompletnie nie leżała wąbrzeźnianom, którzy przez kilkanaście minut nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia. Sygnał do ataku dał w 21. minucie Jakub Godlewski, jednak jego strzał z trudem wybronił bramkarz Błękitnych. Goście nie pozostali dłużni i również byli bliscy zdobycia gola, ale znakomite zawody rozgrywał w bramce Marcin Grodzicki. W 41. minucie Jakub Godlewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pięknym lobem umieścił piłkę w siatce. Niestety tuż przed końcem pierwszej połowy goście zdołali wyrównać.
Po przerwie wynik nie uległ zmianie, jednak przez większość czasu to Błękitni byli stroną przeważającą. Warto odnotować, że pod koniec spotkania, po blisko 16 miesiącach przerwy, na boisku pojawił się Stanisław Jabłoński. Pomocnik Unii od 2 listopada 2019 roku zmagał się z groźną kontuzją, której doznał podczas spotkania z Elaną II Toruń.

Unia Wąbrzeźno – Błękitni Podwiesk 1:1 (1:1)
Bramka dla Unii:
1:0 J. Godlewski (41′)

Unia: M. Grodzicki – B. Drewnik, E. Grendzicki, S. Kołodziejczak, D. Kalinowski – S. Marszałek, R. Drapiewski, A. Maciejewski, P. Marszałek – J. Godlewski, E. Gajewski.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – S. Jabłoński, M. Marszałek, W. Leis, B. Kosiński, zawodnik testowany, K. Sobota, T. Liszaj, M. Gołąb.

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Błękitni Podwiesk: 36 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz