Unia gromi Victorię

Unici wkraczają w decydującą fazę przygotowań do rundy wiosennej, która rozpocznie się za niespełna miesiąc. W kolejnym meczu kontrolnym wąbrzeźnianie rozgromili Victorią Lisewo aż 9:1.

Początek spotkania nie zwiastował wysokiej wygranej Unii. W pierwszych minutach to goście lepiej operowali piłką i mieli optyczną przewagę. Niebiesko-biali dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie w 12. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz gości nie zdołał złapać piłki, a błąd wykorzystał Szymon Kołodziejczak. Po objęciu prowadzenia gra unitów wyglądała już lepiej. W 37. minucie Jakub Godlewski fantastycznym uderzeniem z dystansu zdobył drugą bramkę, z kolei w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy skutecznością błysnął Eryk Gajewski, który strzelił dwa kolejne gole.
Po zmianie stron przed dłuższy czas wynik nie ulegał zmianie, chociaż unici mieli kilka doskonałych okazji do podwyższenia prowadzenia. Worek z bramki ponownie otworzył się w ostatnim kwadransie spotkania. Wówczas do siatki dwa razy trafił Jakub Godlewski, a po jednym trafieniu dołożyli Szymon Kołodziejczak, Tomasz Liszaj i Szymon Marszałek. Victoria honorową bramkę strzeliła w 90. minucie, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo 9:1 (4:0)
Bramki dla Unii:
1:0 S. Kołodziejczak (12′), 2:0 J. Godlewski (37′), 3:0 E. Gajewski (40′), 4:0 E. Gajewski (44′), 5:0 S. Kołodziejczak (76′), 6:0 J. Godlewski (77′), 7:0 J. Godlewski (79′), 8:0 T. Liszaj (83′), 9:0 S. Marszałek (88′)

Unia: M. Grodzicki – D. Kalinowski, E. Grendzicki, S. Kołodziejczak, B. Drewnik – S. Marszałek, A. Maciejewski, F. Ciechacki, B. Kosiński – J. Godlewski, E. Gajewski.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – zawodnik testowany, W. Leis, T. Liszaj.

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo: 39 zdjęć (foto. Radek Cisło)