Młodzi unici przygotowują się do wiosny

Mimo zimowej aury młodzi unici w pocie czoła przygotowują się do rundy wiosennej. W ubiegły weekend mecze sparingowe rozegrali trampkarze, młodzicy, orlicy oraz żacy.

W sobotę trampkarze trenowani przez Sebastiana Isbrandta zmierzyli się na wyjeździe z Lechem Rypin. Niebiesko-biali po dobrym spotkaniu i bramkach Kacpra Sosnowskiego (2 gole), Szymona Szumachera (2 gole) oraz Jakuba Boczka pokonali gospodarzy 5:1. Kolejny mecz sparingowy trampkarze rozegrają w najbliższą sobotę na własnym boisku z Pomorzaninem Toruń.
Lech Rypin – Unia Wąbrzeźno 1:5
Bramki dla Unii: K. Sosnowski (2), S. Szumacher (2), J. Boczek
Unia: J. Jabłoński – D. Zuger, S. Drozdalski, K. Sosnowski, I. Tomaszewski, D. Ciupak, K. Lewandowski, M. Wojdak, M. Kamiński, J. Boczek, S. Szumacher
Na zmiany wchodzili: K. Zalewski, K. Kuśmierski, N. Pawlicki, A. Dybowski.

Również z Lechem Rypin, ale w Wąbrzeźnie, sparing rozegrała drużyna młodzików. Podopieczni Jarosława Rybszlegera stoczyli z rywalami emocjonujący pojedynek i ostatecznie wygrali 3:2. Łupem bramkowym podzielili się Kacper Wiśniewski (2 gole) oraz Bartosz Kamiński. Następnym sparingpartnerem naszej drużyny będzie Gol Brodnica.
Unia Wąbrzeźno – Lech Rypin 3:2
Bramki dla Unii: K. Wiśniewski 2, B. Kamiński
W Unii zagrali: J. Zalewski, M. Kowalski – M. Kunicki, K. Dąbrowski, B. Kamiński, K. Drozdalski, B. Dziura, K. Wiśniewski, S. Krause, M. Drewnik, I. Ignasiak, M. Ryszkowski, O. Wiśniewski, H. Błaszkowski.
Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Lech Rypin: 39 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Na laurach nie spoczywają również młodsi piłkarze naszego klubu. W sobotę orlicy z rocznika 2011, prowadzeni przez Tomasza Zubrzyckiego, rozegrali w Brodnicy mecze kontrolne ze Spartą Brodnica oraz Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. W grach barwy Unii reprezentowali: K. Jankowska, J. Osowski, F. Osowski, W. Dziaduszewski, M. Buczkowski, F. Sądowski, J. Patyk, F. Czerwiński, J. Fudała, P. Ogorzałek, J. Dąbrowski, T. Strzelecki.
Z kolei żacy z rocznika 2012 wzięli udział w turnieju Mustang Cup. Młodzi unici odnieśli w zawodach trzy zwycięstwa oraz dwie porażki i ostatecznie zajęli 3. miejsce (na sześć zespołów). Podczas turnieju w barwach Unii zagrali: O. Piotrowski, A. Libera, B. Pruszynowski, I. Kubacki, P. Hałaj, E. Palczewski, K. Turbak, J. Płachta, M. Wojdak, S. Tykarski.
Komplet wyników Unii:
Unia Wąbrzeźno – Wisła Toruń 7:1
Unia Wąbrzeźno – Zdrój Ciechocinek 3:5
Unia Wąbrzeźno – Mustang Ostaszewo 2:4
Mustang II Ostaszewo – Unia Wąbrzeźno 0:3
Start Toruń – Unia Wąbrzeźno 1:4.

Napisz komentarz