Sokół Radomin lepszy od Unii

Porażką zakończył się trzeci zimowy sparing piłkarzy Unii Wąbrzeźno. Wąbrzeźnianie ulegli Sokołowi Radomin, występującemu na co dzień w IV lidze.

Na mecz z Sokołem trener Robert Kościelak miał do dyspozycji szerszą kadrę niż tydzień temu. Z kluczowych graczy zabrakło Patryka Andrzejewskiego, Marcina Gołębia, Filipa Ciechackiego oraz Dominika Hancyka, który zmaga się z kontuzją.
Spotkanie z wyżej notowanym rywalem niebiesko-biali rozpoczęli nieco chaotycznie, ale z każdą minutą gra wyglądała coraz lepiej. Unici starali się grać wysoko i atakowali rywala już na jego połowie. Dodatkowo w drużynie było widać dużą zawziętość. Kreowane akcje ofensywne mogły się podobać i gdyby nie wyśmienicie dysponowany bramkarz Sokoła wąbrzeźnianie mogliby zdobyć kilka bramek. Najlepsze szanse mieli Tomasz Liszaj oraz Rafał Wąs, ponadto na uwagę zasłużyło mocne uderzenie z dystansu Kamila Kamyckiego. Piłkarze z Radomina w pierwszej połowie nie zagrażali zbytnio bramce strzeżonej przez Michała Cyrklafa, jednak po jednej z kontr i przy złym ustawieniu obrońców Unii zdobyli w 25. minucie gola otwierającego wynik spotkania. W drugiej części meczu unici w dalszym ciągu nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie golkipera Sokoła, a na nieszczęście stracili jeszcze dwie bramki, które ustaliły wynik spotkania na 0:3.
W kolejnym meczu kontrolnym niebiesko-biali zmierzą się z Radzynianką Radzyń Chełmiński. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na boisku treningowym przy Szkole Podstawowej nr 3.

Unia Wąbrzeźno – Sokół Radomin 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 W. Jachowski, 0:2 A. Bruzdewicz, 0:3 Sz. Szyjkowski

Unia: M. Cyrklaf – W. Leis, R. Drapiewski, P. Mazurowski, Dar. Kalinowski – M. Marszałek, K. Kamycki, J. Godlewski, R. Wąs – Daw. Kalinowski, T. Liszaj
Na zmiany wchodzili: E. Gajewski, Sz. Marszałek, P. Sankiewicz, A. Domachowski, D. Wollenberg (testowany)