Unia wraca na pozycję lidera!

W 12. kolejce spotkań toruńskiej Klasy A Cyklon Kończewice i Unislavia Unisław niespodziewanie stracili punkty z niżej notowanymi rywalami. Sytuację wykorzystała Unia Wąbrzeźno, która wygrała swój mecz i awansowała na pozycję lidera.

Unislavia na własnym stadionie podejmowała jedną z ostatnich drużyn ligowej tabeli – Pogrom Zbójno. Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy, którzy już od 15. minuty przegrywali 0:1. Co prawda unisławianom udało się wyjść z opresji i prowadzić do przerwy 3:1, ale w drugiej połowie piłkarze ze Zbójna doprowadzili do remisu. Bramka na 3:3 padła dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Największą niespodzianką minionej kolejki był z pewnością bezbramkowy remis Cyklonu Kończewice z drużyną STS Zamek Bierzgłowski, która tydzień temu przegrała z Pogromem Zbójno aż 6:0. Niepowodzenie LZS Świedziebnia w Wąbrzeźnie wykorzystała Victoria Czernikowo. Zawodnicy Victorii wygrali na wyjeździe z Błękitnymi Podwiesk 1:3 i awansowali na 4. miejsce w tabeli. Pierwsze zwycięstwo od siedmiu kolejek udało się odnieść rezerwom Olimpii Grudziądz. Grudziądzanie w Łasinie pokonali miejscowego Piasta w stosunku 1:3. W derbach powiatu grudziądzkiego lepsza okazała się Stal Grudziądz, która wygrała u siebie z Węgrowianką 4:2. W takim samym stosunku Gwiazda Starogród na własnym terenie pokonała Pomowca Kijewo Królewskie. Obecne rozgrywki w dalszym ciągu są nieudane dla Kasztelana Papowo Biskupie. Tym razem outsider przegrał z LZS Bobrowo 2:0.