Stal pokonana!

Piłkarze Unii Wąbrzeźno po ciężkim meczu pokonali na wyjeździe Stal Grudziądz 0:2. Wąbrzeźnianie losy spotkania rozstrzygnęli w ostatnim kwadransie gry.

Niebiesko-biali do Grudziądza pojechali w osłabionym składzie. W kadrze meczowej zabrało kapitana Pawła Mazurowskiego, Dariusza Kalinowskiego oraz Rafała Wąsa. Roszady trenera Kościelaka okazały się jednak skuteczne i zmiennicy wzorowo zastąpili podstawowych zawodników.
Pierwsza połowa była dla unitów ciężką przeprawą. Od początku spotkania Stal starała się narzucić swój styl gry i kilka razy poważnie zagroziła bramce strzeżonej przez Patryka Andrzejewskiego. Golkiper Unii w 23. minucie wybronił groźny strzał z dystansu, a chwilę później tylko spóźniona reakcja ofensywnych piłkarzy Stali uratowała wąbrzeźnian przed utratą bramki. W 31. minucie wąbrzeski bramkarz ponownie stanął na wysokości zadania, wyłapując płaski strzał z narożnika pola karnego. Unici w pierwszych trzech kwadransach w zasadzie tylko raz zagrozili bramce Stali. W 39. minucie Marcin Gołąb znalazł się w sytuacji sam na sam jednak uderzył nad bramką.
Ożywienie w szeregach niebiesko-białych dało się zauważyć w drugiej połowie spotkania. Wąbrzeźnianie stopniowo przejmowali inicjatywę i częściej przebywali na połowie przeciwnika. Wciąż jednak brakowało klarowanych sytuacji bramkowych. Dopiąć celu udało się dopiero w 74. minucie spotkania, kiedy Jakub Godlewski zamknął dośrodkowanie Marcina Gołębia z lewej strony pola karnego i otworzył wynik spotkania. Warto zaznaczyć, iż młody napastnik Unii wszedł na boisko niewiele ponad minutę wcześniej. Dwie minuty po pierwszej bramce unici zadali nokautujący cios. W sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Liszaj, który z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Ostatni kwadrans meczu wąbrzeźnianie zagrali bardzo rozważnie w defensywie i bez problemu dowieźli zwycięstwo do końca.

Stal Grudziądz – Unia Wąbrzeźno 0:2 (0:0)