Zwycięska seria przerwana

13 maja, w ubiegłym sezonie, piłkarze Unii Wąbrzeźno rozpoczęli passę dziesięciu kolejnych zwycięstw w meczach toruńskiej Klasy A. Seria ta została niestety przerwana w ostatniej kolejce przez LZS Bobrowo.

Triumfalny marsz niebiesko-biali rozpoczął się 13 maja od zwycięstwa z ówczesnym liderem i późniejszym mistrzem Klasy A – Pomorzaninem Toruń. Unitom zwycięską passę udało się kontynuować w bieżącym sezonie, jednak w 6. kolejce spotkań przeszkodą nie do pokonania okazała się drużyna z Bobrowa.
Do pojedynku z beniaminkiem wąbrzeźnianie przystąpili w osłabionym składzie. W podstawowej jedenastce zabrakło Pawła Mazurowskiego, Radka Drapiewskiego, Szymona Marszałka oraz Bartka Literskiego, którzy w ostatnich meczach stanowili pewne punkty zespołu. W pierwszej połowie piłkarze Unii mieli kilka dobrych sytuacji do strzelenia bramki. W jednej z nich Kamil Kamycki huknął z ponad 20 metrów, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Górną konstrukcję bramki obił także Dominik Hancyk po rzucie wolnym. Niebiesko-biali mieli optyczną przewagę, starali się prowadzić grę oraz kreować akcje bramkowe. Gospodarze skoncentrowali na defensywie i swojej szansy szukali w kontratakach, a także stałych fragmentach gry. Na uwagę zasłużyły dwa rzuty wolne wykonywane przez LZS Bobrowo. Pierwszy z nich ładną interwencją wybronił Patryk Andrzejewski, natomiast przy drugim gapiostwo wąbrzeskich defensorów wykorzystał piłkarz LZSu i strzałem głową po dośrodkowaniu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
Po przerwie Unici chcieli za wszelką cenę odrobić straty. Udało się to w 69. minucie, kiedy Filip Ciechacki po rzucie rożnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety dwie minuty później wąbrzeźnianie stracili drugą bramkę wręcz w identyczny sposób jak pierwszą. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na drugi słupek, błąd w kryciu i gol. Unici ponownie musieli gonić wynik. Obijali słupki oraz poprzeczki, jednak do końca meczu wynik nie uległ zmianie.
Mamy jednak nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy i już w kolejnym spotkaniu Unici wrócą na zwycięską ścieżkę prowadzącą do upragnionego awansu.

LZS Bobrowo – Unia Wąbrzeźno 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 P. Klimowski (41′), 1:1 F. Ciechacki (69′), 2:1 P. Klimowski (71′)

Unia: P. Andrzejewski – Dar. Kalinowski, P. Sankiewicz, A. Domachowski (72′ żk) (75′ R. Drapiewski), D. Hancyk, Daw. Kalinowski (55′ Sz. Marszałek), K. Kamycki, F. Ciechacki, W. Leis (55′ R. Wąs), T. Liszaj, M. Gołąb

fot.: fb.com/LzsBobrowoSenior

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.