< powrót

Zapowiedź Euro 2024: Polska w Grupie Śmierci

2 tygodnie temu | 31.05.2024, 15:19 Zapowiedź Euro 2024: Polska w Grupie Śmierci

Przed nami kolejne piłkarskie święto, a nasza reprezentacja narodowa znów stanie do walki o najwyższe laury. Na Euro 2024 Polska trafiła do jednej z najtrudniejszych grup - Grupy D, gdzie zmierzy się z Francją, Holandią oraz Austrią. Z punkty widzenia kibiców pierwszy raz od dawna wcale nie ma "obowiązku" wyjścia z tej grupy.

Polska – Holandia

Data: 16 czerwca 2024
Godzina: 15:00
Stadion: Volksparkstadion, Hamburg

Na dobry początek Robertowi Lewandowskiemu i spółce przyjdzie zmierzyć się z faworyzowaną ekipą Holandii. W dotychczasowych 19 starciach bezpośrednich, Polacy wygrali tylko 3 razy (ostatnio w 1979 roku), 7 razy padał remis, a 9 -krotnie triumf święcili "Oranje". Bilans bramkowy wypada dość blado, a mianowicie 19:28 na niekorzyść Polaków.

Z pewnością mecz otwarcia będzie bardzo trudny i raczej nikt nie nastawia się na zwycięstwo. Już urwany punkt faworytom byłby niespodzianką dla polskich fanów. 

Warto przypomnieć ostatni pojedynek Polski z Holandią w Lidze Narodów w 2022 roku. 22 września na Stadionie Narodowym w Warszawie Holandia wygrała 2:0 w spotkaniu rewanżowym za remisowy mecz (2:2) W Rotterdamie 11 czerwca tego samego roku. Z pewnością to spotkanie wyjazdowe będzie często przypominane w kontekście najbliższego starcia.

Polska – Austria

Data: 21 czerwca 2024
Godzina: 18:00
Stadion: Stadion Olimpijski, Berlin

Drugi mecz, jak się zwykło mówić "o wszystko" w wykonaniu Biało-Czerwonych odbędzie się w Berlinie, a rywalem Polaków będzie Austria. To właśnie z tą drużyną w opinii ekspertów Polacy mogą powalczyć, chociaż mimo wszytko to nasi rywale nadal będą faworytem.

Z tą drużyną bilans polskich piłkarzy jest już lepszy. W 10 spotkaniach 5 razy byliśmy lepsi, 2 razy padł remis, a 3 razy wygrywali Austriacy. Liczymy, że na Euro padnie szósta wygrana. 

Ostatnie mecze? Odbyły się również całkiem niedawno. Były to bardzo udane dla Polaków eliminacje do Euro 2020, podczas których Polska zremisowała 0:0 w Warszawie i wygrała na wyjeździe w Wiedniu 1:0.

Francja – Polska

Data: 25 czerwca 2024
Godzina: 18:00
Stadion: Signal Iduna Park, Dortmund

Ostatniego rywala polscy kibice mogą pamiętać doskonale, bo byli naszym ostatnim rywalem, który niestety nas wyeliminował, na Mundialu 2022 w Katarze. Paradoksalnie Biało-Czerwoni byli chwaleni za ten występ, mimo porażki 1:3. Honorową bramkę zdobył Robert Lewandowski po rzucie karnym.

Ten mecz na pewno będzie najtrudniejszy, przeciwnik będzie z najwyższej półki i pozostanie liczyć, że na tym etapie Francuzi zapewnią sobie już awans do dalszej fazy turnieju i będą mogli odpocząć.

Bilans w dotychczasowych starciach Polski z Francją to 3 zwycięstwa Biało-Czerwonych, 5 remisów i 8 triumfów "trójkolorowych".

Typuj mecze Polski na Euro 2024 z Superbet

Euro 2024 dostarcza wielu emocji i wielu kibiców pewnie będzie chciało podwyższyć je grając u bukmachera. Jednym z wyborów jest popularny w Polsce Superbet, który ma już dostępną szeroką ofertę na cały turniej oraz poszczególne mecze. Niestety w oczach bukmachera przygoda Polaków skończy się na fazie grupowej, ale jak wiemy, przepowiednie nie zawsze się sprawdzają. Pamiętajmy, że gra wiąże się z ryzykiem i należy grać odpowiedzialnie.