Krajna lepsza od Unii

Seria trzech meczów bez porażki została przerwana. W przedostatniej kolejce Unia przegrała na wyjeździe z Krajną Sępólno Krajeńskie.

Przed spotkaniem obie drużyny miały na swoim koncie po 28 punktów i ewentualna wygrana gwarantowała utrzymanie w lidze okręgowej. Przegrany z kolei musiał liczyć na potknięcia rywali.
Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 9. minucie po szybkiej kontrze i trafieniu Kamila Moska. Unici szybko chcieli odrobić straty, jednak w ofensywie byli nieporadni. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 23. minucie Stanisław Jabłoński, ale uderzenie o centymetry minęło bramkę Krajny. Jeszcze przed przerwą groźny strzał zza pola karnego oddał Mikołaj Wojdak.
Po zmianie stron wąbrzeźnianie wciąż mieli nieznaczną przewagę, lecz brakowało im pomysłu na finalizację akcji. W 75. minucie gospodarze wykorzystali błąd unitów przy wyprowadzeniu piłki i podwyższyli prowadzenie. W 88. minucie Krajna pozbawiła niebiesko-białych wszelkich złudzeń strzelając bramkę na 3:0. Tuż przed końcem spotkania honorowego gola dla Unii zdobył Bartłomiej Kosiński.
Mimo przegranej piłkarze Unii mają w zasadzie zapewnione utrzymanie w klasie okręgowej. Swoje mecze przegrały drużyny Promienia Kowalewo Pomorskie i Victorii Koronowo, które nie są już w stanie wyprzedzić wąbrzeźnian. Wcześniej z ligi spadł Wojownik Wabcz.

Krajna Sępólno Krajeńskie – Unia Wąbrzeźno 3:1 (1:0)
Bramki:
1:0 K. Mosek (9′), 2:0 Ł. Burkiewicz (75′), 3:0 M. Szydeł (88′), 3:1 B. Kosiński (90+’)

Unia: P. Adamczyk – D. Orzechowski, B. Rojek (68′ żk), R. Drapiewski, J. Kołodziej – B. Kosiński – S. Jabłoński (70′ M. Kamiński), A. Maciejewski, P. Mazurowski, M. Gołąb (81′ żk) – D. Zamiatowski (18′ M. Wojdak)

Fotorelacja: Krajna Sępólno Krajeńskie – Unia Wąbrzeźno: 30 zdjęć (foto. Radek Cisło)