Cenny punkt w Dąbrowie Chełmińskiej

Unici zdobyli ważny punkt na wyjeździe. W 28. kolejce wąbrzeźnianie bezbramkowo zremisowali z LKS Dąbrowa Chełmińska.

Od pierwszego gwizdka arbitra gospodarze ruszyli do ataków i za wszelką cenę chcieli szybko objąć prowadzenie. Głęboko cofnięta Unia dobrze radziła sobie w obronie, jednak trzykrotnie zespół z opresji musiał ratować Patryk Adamczyk. Wąbrzeski golkiper popisał się fantastycznymi interwencjami i śmiało można stwierdzić, że został bohaterem meczu. Niebiesko-biali swoich szans na strzelenie bramki szukali w kontratakach. Najlepsze okazje miał Paweł Mazurowski, ale zbrakło w nich dokładności i nieco szczęścia.
Po przerwie sytuacja nie zmieniła się i piłkarze z Dąbrowy Chełmińskiej wciąż przeważali, jednak z minuty na minutę ich zapał gasł. Dobrze zorganizowana defensywa unitów sprawiła, że gospodarze nie mieli pomysłu na jej sforsowanie. W drugiej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki i w efekcie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
Dzięki zdobytemu punktowi Unia awansowała na 12. miejsce w tabeli i jest bardzo bliska zagwarantowania sobie utrzymania w klasie okręgowej.

LKS Dąbrowa Chełmińska – Unia Wąbrzeźno 0:0

Unia: P. Adamczyk – B. Kosiński, B. Rojek, R. Drapiewski, D. Orzechowski – P. Kamińśki – S. Jabłoński (82′ M. Wojdak), W. Leis (82′ S. Drozdalski), A. Maciejewski, M. Gołąb (65′ J. Kołodziej) – P. Mazurowski.

Fotorelacja: LKS Dąbrowa Chełmińska – Unia Wąbrzeźno: 39 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz