Zmienne szczęście unijnej młodzieży

W długi weekend majowy kolejne mecze ligowe rozegrały nasze drużyny młodzieżowe. Do rywalizacji stanęli juniorzy młodsi, trampkarze, młodzicy oraz orlicy.

Juniorzy młodsi w poniedziałek podejmowali u siebie Stal Grudziądz. Podopieczni Sebastiana Isbrandta pokonali grudziądzan aż 6:1, chociaż jako pierwsi stracili bramkę już w 3. minucie meczu. Po dwóch kolejkach nasza drużyna zajmuje w tabeli III ligi okręgowej 2. miejsce z dorobkiem trzech punktów. Kolejne spotkanie unici rozegrają 11 maja na wyjeździe z Promieniem Kowalewo Pomorskie.
Unia Wąbrzeźno – Stal Grudziądz 6:1 (1:1)
Bramki dla Unii:
M. Wojdak 3, M. Drewnik 2, J. Boczek
Unia: J. Jabłoński – A. Dybowski, B. Kamiński, A. Pawłowski, M. Kunicki, M. Kamiński, M. Drewnik, S. Drozdalski, A. Maciejewski, J. Boczek, M. Wojdak.
Na zmiany wchodzili: K. Zalewski, N. Pawlicki, S. Sobota, A. Karczewski.

Pechowej porażki z liderem I ligi wojewódzkiej doznali u siebie trampkarze. Drużyna Jarosława Rybszlegera od 1. minuty prowadziła z Tucholanką Tuchola 1:0, jednak ostatecznie to goście wywieźli z Wąbrzeźna komplet punktów. W tabeli wąbrzeźnianie zajmują 6. miejsce z siedmioma punktami na koncie. W przyszłą sobotę nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z BKS Bydgoszcz.
Unia Wąbrzeźno – Tucholanka Tuchola 1:2 (1:1)
Bramka dla Unii:
M. Drewnik
Unia: J. Zalewski – M. Drewnik, K. Dąbrowski, K. Wiśniewski, B. Dziura (65′ F. Dąbkowski), M. Libuszewski, H. Błaszkowski (75′ M. Szabat), M. Kunicki, I. Ignasiak, S. Krause, B. Kamiński.

Strzeleckiej niemocy nie mogą przełamać młodzicy Unii. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego przegrali w sobotę z Legią Chełmża aż 0:5, chociaż nie byli wyraźnie słabsi od drużyny gości. Zawiodła przede wszystkim skuteczność. Po sześciu spotkaniach niebiesko-biali plasują się na 6. miejscu w tabeli III ligi okręgowej. W czwartek, 12 maja, młodzi unici zagrają na wyjeździe ze Stalą Grudziądz.
Unia Wąbrzeźno – Legia Chełmża 0:5 (0:3)
Unia:
M. Kowalski – P. Wawrzyniak, R. Jurkiewicz, S. Boniecki, S. Kopyciński, I. Zygowska, N. Kochańska, L. Lewandowski, D. Lisowska, K. Jankowska, N. Pudliński, J. Glinowiecki.

W sobotę rundę wiosenną zainaugurowali orlicy z rocznika 2011. Zespół prowadzony przez Tomasza Zubrzyckiego w Toruniu zmierzył się z Gwiazdą Toruń, FA Toruń oraz Olimpią Grudziądz. W trzech spotkaniach nasza drużyna odniosła jedno zwycięstwo i poniosła dwie porażki.
Unia: J. Patyk, F. Czerwinski, M. Buczkowski, H. Szczutowski, P. Ogorzałek, T. Strzelecki, F. Sądowski, I. Kubacki, P. Hałaj, J. Fudała, I. Niemyt.

Napisz komentarz