Wicelider nie dał szans

Unici nie będą dobrze wspominać ostatniego wyjazdu do Bydgoszczy. Niebiesko-biali zostali rozgromieni przez wicelidera, Polonię Bydgoszcz, aż 0:5.

Pierwsza połowa nie zwiastowała klęski wąbrzeźnian. Co prawda Polonia przeważała, jednak Unia bardzo dobrze radziła sobie w defensywie. Dodatkowo nasi piłkarze wyprowadzali nieśmiałe akcje ofensywne, ale żadna z nich nie zagroziła poważnie bramce gospodarzy. Niestety w 26. minucie Jakub Makowski urwał się na lewej stronie boiska wąbrzeskim obrońcom i strzałem w krótki róg pokonał Marcina Grodzickiego.
W drugiej połowie gra Unii wyglądała już dużo gorzej. Niewątpliwie wpływ na to miały dwie szybko stracone bramki w 46. i 57. minucie meczu. Ich strzelcem był ponownie Jakub Makowski, który tym samym skompletował hattricka. Unici szukali swoich szans w stałych fragmentach gry, ale bez efektu. W 74. minucie prowadzenie Polonii podwyższył kapitan drużyny Robert Sawicki, a dziesięć minut później wynik ustalił Patryk Podolski.

Polonia Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno 5:0 (1:0)
Bramki:
1:0 J. Makowski (26′), 2:0 J. Makowski (46′), 3:0 J. Makowski (57′), 4:0 R. Sawicki (74′), 5:0 P. Podolski (84′)

Unia: M. Grodzicki – J. Kołodziej (85′ A. Pawłowski), R. Drapiewski, D. Zamiatowski (85′ D. Kalinowski), B. Rojek, S. Drozdalski (85′ M. Kamiński) – J. Szyda, P. Kamiński, A. Maciejewski, J. Boczek (65′ M. Wojdak) – P. Mazurowski (82′ żk + 82′ żk, czk)

Fotorelacja: Polonia Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno: 44 zdjęcia (foto. Radek Cisło)