Trzy punkty z Promieniem!

Unia zdobyła pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Po nerwowej końcówce wąbrzeźnianie pokonali u siebie Promień Kowalewo Pomorskie.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Obie drużyny grały bardzo bojaźliwie i nie chciały przede wszystkim stracić bramki. Niebiesko-biali stworzyli kilka akcji ofensywnych, jednak strzały były bardzo niecelne lub bez problemu radził sobie z nimi golkiper gości.
Gra ożywiła się po przerwie. W 53. minucie wynik meczu otworzył Stanisław Jabłoński, który wykonywał rzut wolny tuż przy narożniku boiska, a posłaną piłkę w pole karne niefortunnie skierował do własnej bramki zawodnik Promienia. Uśpieni prowadzeniem unici dali się zaskoczyć w 79. minucie. W z pozoru niegroźnej sytuacji goście wywalczyli rzut karny i w efekcie doprowadzili do wyrównania. Unia w porę się otrząsnęła i trzy minuty później Stanisław Jabłoński skutecznie dobił strzał Pawła Mazurowskiego, a chwilę potem sytuację sam na sam wykorzystał Marcin Gołąb.
Dzięki zwycięstwu wąbrzeźnianie awansowali na 12. pozycję w tabeli.

Unia Wąbrzeźno – Promień Kowalewo Pomorskie 3:1 (0:0)
Bramki:
1:0 S. Jabłoński (53′), 1:1 P. Bartoszyński (79′-karny), 1:2 S. Jabłoński (82′), 1:3 M. Gołąb (85′)

Unia: P. Adamczyk – J. Kołodziej (79′ S. Drozdalski), R. Drapiewski (36′ żk), B. Rojek, B. Kosiński – M. Niedbała – J. Szyda (61′ P. Marszałek), A. Maciejewski (61′ P. Kamiński), P. Mazurowski, S. Jabłoński (86′ M. Wojdak) – M. Gołąb

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Promień Kowalewo Pomorskie: 35 zdjęć (foto. Radek Cisło)