Koniec przygody z Pucharem Polski

Unici zakończyli tegoroczną przygodę z Pucharem Polski K-PZPN. W 3. rundzie niebiesko-biali przegrali na wyjeździe z Elaną II Toruń.

Wąbrzeźnianie pojechali do Torunia w mocno okrojonym składzie, co niestety przełożyło się na grę. Przez większość pierwszej połowy unitom udawało się skutecznie bronić przed młodą i ambitną drużyną Elany. Niestety tuż przed przerwą piłkę w bramce Patryka Adamczyka umieścił Kacper Kowalski.
Tuż po wznowieniu gry torunianie rozpoczęli festiwal strzelecki i w 53. minucie prowadzili już 3:0. Niestety unici grali bez pomysłu i nie byli w stanie odpowiedzieć gospodarzom. W ostatnim kwadransie gry Elana strzeliła trzy kolejne bramki i ostatecznie pokonała Unię 6:0.

Elana II Toruń – Unia Wąbrzeźno 6:0 (1:0)
Bramki: 1:0 K. Kowalski (45′), 2:0 J. Węgrzyn (47′), 3:0 J. Węgrzyn (53′), 4:0 R. Drapiewski (77′-samobójcza), 5:0 J. Węgrzyn (78′), 6:0 M. Kościelecki (80′)

Unia: P. Adamczyk – B. Kosiński, R. Drapiewski, B. Goszka, B. Rojek – P. Marszałek, S. Drozdalski, A. Maciejewski, M. Wojdak (38′ D. Zamiatowski) – S. Borzykowski, J. Strzykowski