Beniaminek lepszy od Unii

Z nieba do piekła – tak można określić przebieg meczu pomiędzy Unia, a Victorią Lisewo. Wąbrzeźnianie przegrali z beniaminkiem 2:3.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Unii. W 14. minucie Jakub Godlewski wykorzystał podanie Bartłomieja Kosińskiego i dał niebiesko-białym prowadzenie. Sześć minut później unici prowadzili już 2:0. Mikołaj Wojdak dobił strzał Arona Maciejewskiego, zdobywając tym samym swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie Unii. Niestety w 31. minucie Jakub Górski strzelił dla Victorii gola kontaktowego. Jeszcze przed przerwą oba zespoły miały szanse na zmienię rezultatu, jednak bardzo dobrze dysponowani bramkarze nie dali się pokonać.
Drugą połowę unici ponownie mogli zacząć od mocnego uderzenia. Parę minut po wznowieniu gry Jakub Godlewski miał dobrą okazję do zdobycia swojego drugiego gola, ale golkiper Victorii wyszedł z opresji obronną ręką. Niestety wraz z upływem czasu gra wąbrzeźnian wyglądała coraz gorzej. Drużyna z Lisewa zaczęła przeważać i pewnie dążyła do odrobienia strat. W 72. minucie sędzia podyktował dla gości rzut karny za zagranie ręką jednego z zawodników Unii. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Paweł Goral. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry arbiter dopatrzył się faulu Dawida Zamiatowskiego w polu karnym i ponownie wskazał na jedenasty metr. Stały fragment gry jeszcze raz bezbłędnie wykonał Paweł Goral, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie.

Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 J. Godlewski (14′), 2:0 M. Wojdak (20′), 2:1 J. Górski (31′), 2:2 P. Goral (72′-karny), P. Goral 2:3 (87′-karny)

Unia: M. Grodzicki – S. Jabłoński, R. Drapiewski (79′ J. Grzywaczewski), D. Zamiatowski, B. Rojek, J. Strzykowski (53′ B. Drewnik) – F. Ciechacki (77′ żk; 79′ W. Leis, 90+’), A. Maciejewski, M. Wojdak (59′ S. Drozdalski) – J. Godlewski, B. Kosiński (79′ P. Marszałek)

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo: 42 zdjęcia (foto. Radek Cisło)