Unia z awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski

W środę piłkarze Unii zainaugurowali zmagania w tegorocznej edycji regionalnego Pucharu Polski. Po emocjonującym spotkaniu wąbrzeźnianie wyeliminowali z rozgrywek Olimpię II Grudziądz.

Pierwsza połowa w wykonaniu unitów był nienajlepsza. Goście objęli prowadzenie już w 13. minucie po strzale Wiktora Woźniak, a niecałe dwadzieścia minut później rezultat podwyższył Kacper Rychert. Niebiesko-białych nie było stać na żadną odpowiedź, a dodatkowo ich gra w pierwszych trzech kwadransach nie napawała optymizmem na dalszą część meczu.
Po przerwie zgromadzeni na stadionie kibice zobaczyli zupełnie inne oblicze drużyny Unii. Już w 53. minucie bramkę kontaktową zdobył debiutujący w drużynie seniorów Sebastian Drozdalski. Wąbrzeźnianie kompletnie zdominowali Olimpię i z uporem dążyli do zmiany rezultatu. Dopiąć celu udało się dopiero w ostatnich fragmentach spotkania. Najpierw, w 80. minucie, do remisu doprowadził Stanisław Jabłoński, natomiast w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola zdobył Michał Marszałek.
Warto zaznaczyć, że przeciwko Olimpii II Grudziądz debiut w drużynie seniorów zaliczyło trzech zawodników z rocznika 2006. Oprócz wspomnianego już Sebastiana Drozdalskiego zagrali także Mikołaj Wojdak oraz Jakub Jabłoński.

Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz 3:2 (0:2)
Bramki:
0:1 W. Woźniak (13′), 0:2 K. Rychert (32′), 1:2 S. Drozdalski (53′), 2:2 S. Jabłoński (80′), 3:2 M. Marszałek (90+’)

Unia: M. Grodzicki (60′ J. Jabłoński) – B. Rojek, B. Goszka (60′ żk), J. Grzywaczewski (60′ D. Zamiatowski), B. Drewnik (30′ K. Kosiński) – M. Wojdak (60′ F. Ciechacki), S. Drozdalski, A. Maciejewski – S. Jabłoński, M. Gołąb, P. Marszałek (60′ M. Marszałek).