Orlęta minimalnie lepsze

W drugim przedsezonowym sparingu Unia zmierzyła się z IV-ligowymi Orlętami Aleksandrów Kujawski. Wąbrzeźnianie zaprezentowali się lepiej niż w ostatnim meczu, ale nie pokonali rywali.

Unici szczególnie dobrze pokazali się w pierwszej połowie. Piłkarze Orląt dłużej utrzymali się przy piłce i konstruowali ataki pozycyjne, jednak niebiesko-biali byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie. Dodatkowo wąbrzeźnianie potrafili wykorzystać swoje nieliczne okazje bramkowe. Najpierw, w 31. minucie, Stanisław Jabłoński zaskoczył golkipera gości uderzeniem z okolic szesnastego metra, a pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wynik podwyższył Radosław Drapiewski. Niebiesko-biali mogli strzelić jeszcze trzecią bramkę, ale tuż przed przerwą sytuację sam na sam zmarnował Aron Maciejewski.
Niestety w drugiej połowie goście szybko odrobili straty i w ciągu dziesięciu minut wyszli na prowadzenie. W 59. minucie Marcin Gołąb doprowadził do wyrównania, jednak ostatni głos należał do Orląt, które w 75. minucie strzeliły zwycięską bramkę.

Unia Wąbrzeźno – Orlęta Aleksandrów Kujawski 3:4 (2:0)
Bramki dla Unii:
1:0 S. Jabłoński (31′), 2:0 R. Drapiewski (36′), 3:3 M. Gołąb (59′)

Unia: M. Grodzicki – B. Drewnik, R. Drapiewski, zawodnik testowany, B. Rojek – W. Leis, A. Maciejewski, J. Godlewski – S. Marszałek, B. Kosiński, M. Gołąb.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – M. Marszałek, P. Marszałek, S. Jabłoński.

Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Orlęta Aleksandrów Kujawski: 24 zdjęcia (foto. Radek Cisło)

Napisz komentarz