Młodzież zainaugurowała rundę wiosenną

W ubiegły weekend rundę wiosenną zainaugurowały drużyny młodzieżowe naszego klubu. Mecze w II lidze wojewódzkiej rozegrały zespoły trampkarzy i młodzików.

W sobotę trampkarze podejmowali u siebie Włókniarza Toruń. Podopieczni Sebastiana Isbrandta stoczyli z rywalami emocjonujący i zacięty pojedynek, jednak to przyjezdni okazali się lepsi. Do przerwy po indywidualnych błędach unitów Włókniarz prowadził 2:0. W drugiej połowie niebiesko-biali dzięki trafieniom Jakuba Boczka i Mikołaja Wojdaka doprowadzili do wyrównania, ale chwilę później torunianie ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.
Unia Wąbrzeźno – Włókniarz Toruń 2:3 (0:2)
Bramki:
0:1 A. Nielipowicz (25′), 0:2 I. Kosakowski (27′), 1:2 J. Boczek (50′), 2:2 M. Wojdak (67′), 2:3 I. Widurski (69′)
Unia: J. Jabłoński – D. Zuger, S. Drozdalski, I. Tomaszewski, M. Kamiński, A. Pawłowski, J. Boczek, M. Wojdak, S. Szumacher (60′ K. Zalewski), D. Ciupak, K. Sosnowski.
Fotorelacja: Unia Wąbrzeźno – Włókniarz Toruń: 27 zdjęć (foto. Radek Cisło)

Lepiej wypadli młodzicy Unii, którzy w niedzielę zagrali w Wąbrzeźnie z Legią Chełmża. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak po zmianie stron podopieczni Jarosława Rybszlegera zdobyli dwie bramki dające zwycięstwo. Spotkanie mogło zakończyć się wyższym zwycięstwem, ale w kilku sytuacjach zabrakło młodym unitom zimnej krwi. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 wąbrzeźnianie zagrają u siebie ze Spartą Brodnica.
Unia Wąbrzeźno – Legia Chełmża 2:0 (0:0)