Do Serocka po punkty

W najbliższą sobotę piłkarze Unii rozegrają spotkanie w ramach 6. kolejki klasy okręgowej. Niebiesko-biali zmierzą się na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

Gospodarze sobotniego meczu z dorobkiem 4 punktów zajmują aktualnie 14. pozycję w tabeli. Do tej pory piłkarze z Serocka punkty zdobywali tylko na wyjeździe. W pierwszej kolejce zremisowali 2:2 z Victorią Koronowo, natomiast dwa tygodnie później pokonali Radzyniankę Radzyń Chełmiński aż 5:1. Na własnym stadionie Pomorzaninowi wiedzie się dużo gorzej – dwa dotychczasowe mecze ze Startem Warlubie i Wojownikiem Wabcz zakończyły się porażkami 1:2. W ubiegłej kolejce seroczczanie stoczyli zacięty pojedynek z Unią Solec Kujawski, który ostatecznie przegrali 2:3.
Z kolei piłkarze Unii po ostatnich dwóch zwycięstwach mają na koncie 10 punktów i awansowali na 4. miejsce w tabeli. Kibice niebiesko-białych z pewnością chcieliby, aby unici powtórzyli wynik sprzed roku kiedy wygrali w Serocku 1:O. O powtórkę może być jednak trudno, gdyż gospodarze z pewnością będą chcieli zdobyć pierwsze punkty na własnym terenie oraz odegrać się za ubiegłotygodniową porażkę z solecką Unią. Mamy jednak nadzieję, że wąbrzeźnianie po raz kolejny zaprezentują się z dobrej strony i dopiszą do swojego dorobku chociażby jeden punkt.

6. kolejka klasy okręgowej:
Pomorzanin Serock – Unia Wąbrzeźno: 05.09.2020 (sobota), godzina: 15:00,
Stadion przy ulicy Wyzwolenia w Serocku.

Napisz komentarz