Wygrana w strugach deszczu

W swoim drugim wyjazdowym pojedynku Unia zainkasowała trzy punkty. Po trafieniach Drapiewskiego i Chojnackiego wąbrzeźnianie pokonali Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:1.

Unici do Jabłonowa Pomorskiego pojechali w osłabionym składzie. W kadrze zabrakło m.in. Pawła Mazurowskiego, Marcina Gołębia i Tomasza Liszaja. W konsekwencji w wyjściowej jedenastce zagrało aż siedmiu młodzieżowców.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Valentin Dah zgrał piłkę do niepilnowanego Tomasza Wosia, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Unia przed szansą wyrównania stanęła w 25. minucie, kiedy arbiter podyktował rzut karny po faulu na Szymonie Marszałku. Jedenastkę zdołał wybronić bramkarz Naprzodu, jednak do odbitej piłki błyskawicznie dobiegł Filip Chojnacki, który dogrywając trafił w rękę zawodnika gospodarzy. Sędzie bez wahania ponownie wskazał na jedenasty metr i tym razem rzut karny skutecznie wyegzekwował Radosław Drapiewski.
W drugiej połowie obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek w strugach padającego deszczu. Momentami Naprzód zyskiwał przewagę, jednak unici bardzo dobrze grali w defensywie. Wąbrzeźnianie swoich okazji szukali w kontratakach i właśnie jeden z nich wykorzystali w 80. minucie. Jakub Godlewski zagrał szybką piłkę do będącego na połowie boiska Filipa Chojnackiego, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gospodarzy i zdobywając bramkę zapewnił Unii trzy punkty.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno 1:2 (1:1)