Porażka po słabym meczu

W 3. kolejce klasy okręgowej wąbrzeźnianie doznali pierwszej porażki w sezonie. Po słabym meczu unici ulegli Mustangowi Ostaszewo 0:3.

Piłkarze Unii nieźle rozpoczęli spotkanie, bowiem już w 5. minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Uderzenie Marcina Gołębia zostało jednak zablokowane. Z minuty na minutę goście z Ostaszewa zaczęli coraz śmielej poczynać sobie na boisku i przejęli kontrolę nad meczem. Pod bramką Marcina Grodzickiego zaczęło robić się bardzo niebezpiecznie, ale golkiper Unii wychodził z opałów obronną ręką. Niestety w 39. minucie Mustang sprytnie rozegrał stały fragment gry i wykorzystując gapiostwo obrońców Unii objął prowadzenie w pojedynku.
Druga połowa rozpoczęła się dla unitów fatalnie. Dwie minuty po wznowieniu gry bierność wąbrzeskich defensorów ponownie wykorzystał Patryk Piotrowski. Niewiele ponad kwadrans później błąd popełni Marcin Grodzicki, który wypuścił piłkę z rąk, a będący najbliżej akcji Mikołaj Kardas bez problemów umieścił ją w siatce. Unia po stracie trzech bramek była kompletnie rozbita i nie stać jej było na strzelenia chociażby honorowej bramki.

Unia Wąbrzeźno – Mustang Ostaszewo 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 P. Piotrowski (39′), 0:2 P. Piotrowski (47′), 0:3 M. Kardas (63′)

Unia: M. Grodzicki – O. Chojnacki, R. Drapiewski, S. Kołodziejczak (60′ P. Potaczała), F. Chojnacki – S. Marszałek (79′ B. Kosiński), J. Godlewski (67′ żk), W. Leis (66′ M. Marszałek), M. Gołąb – P. Mazurowski, T. Liszaj (66′ F. Ciechacki).

Unia Wąbrzeźno – Mustang Ostaszewo: galeria – 29 zdjęć (fot. Radek Cisło)