Po punkty do Grudziądza

Mecze ze Stalą Grudziądz w ostatnich dwóch sezonach należały do jednych z najcięższych ligowych potyczek. W tym okresie wąbrzeźnianom udało się wywieść z Grudziądza tylko jeden punkt.

W ubiegłym sezonie niebiesko-biali ponieśli w Grudziądzu pechową porażkę 1:0, tracąc bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Rok wcześniej, kiedy obie drużyny do końca walczyły o awans, w piłkarskich szachach padł rezultat bezbramkowy. Tylko nieco korzystniej wygląda dla Unii bilans meczów na własnym stadionie – w zeszłym sezonie unici ponieśli porażkę 1:3, a wcześniej wygrali 1:0.
W obecnych rozgrywkach piłkarze Stali spisują się u siebie bezkompromisowo. Ich dotychczasowy bilans to dwa zwycięstwa i dwie porażki. Grudziądzanie trzy punkty zgarnęli w spotkaniach z LZS Bobrowo oraz Pogromem Zbójno. Natomiast w meczach z Unislavią i Cyklonem musieli uznać wyższość przyjezdnych. Średnio stalowcom wiedzie się również na wyjazdach, gdzie wygrali mecz z Błękitnymi Podwiesk, zremisowali z Gwiazdą Starogród i przegrali z STS Zamek Bierzgłowski. Zgromadzony dorobek punktowy pozwala Stali plasować się aktualnie na 7. miejscu w ligowej tabeli.
Jutrzejszy pojedynek będzie dla Unii zapewne niezwykle trudny. Tym bardziej, że w kadrze meczowej zabraknie Dariusza Kalinowskiego oraz Pawła Mazurowskiego. Mamy jednak nadzieję, że wąbrzeźnianie wzbiją się na wyżyny swoich aktualnych możliwości i przywiozą z Grudziądza punkty.

Komplet spotkań 8. kolejki toruńskiej Klasy A:
Cyklon Kończewice – Victoria Czernikowo
Pogrom Zbójno – Kasztelan Papowo Bisupie
STS Zamek Bierzgłowski – Pomowiec Kijewo Królewskie
Unislavia Unisław – Węgrowianka Węgrowo
Błękitni Podwiesk – LZS Świedziebnia
LZS Bobrowo – Olimpia II Grudziądz
Gwiazda Starogród – Piast Łasin
Stal Grudziądz – Unia Wąbrzeźno

Napisz komentarz